تونیک مورویان ۳۰cc-شماره پروانه بهداشتی ۱۵۵۸۶/۱۵
- 20%

تونیک مورویان ۳۰cc-شماره پروانه بهداشتی ۱۵۵۸۶/۱۵

49,000 تومان 39,200 تومان

تعداد
مقایسه

شماره پروانه بهره برداری : ۱۴۸۵

مورویان

HAIR TONIC

ترکیبات: روغن های کندوش – سداب – پسته – سیاه دانه – مورد

 

طبع مورویان : گرم و خشک

 

مواد موثره : ۱-۸ سینئول _ اسید لینولئیک  _  آلفا- لینولنیک اسید _ پنتانوئیک اسید _ کومارین _ ساپونین _ویتامین ای _ اولئیک اسید _ تانن _ پینن

 

اثرات فارماکولوژیکی :

افزایش جریان خون مویرگی پوست ، جهت رشد و رویش مجدد مو

تحریک متابولیسم سلولی در فولیکولهای موی سر و کمک به تغذیه آنها

افزایش ضخامت موها و پرپشت نمودن انها

این محصول دارای تنوع ترکیبات و بهره گیری از عناصر طبیعی و گیاهی شامل:

روغن مورد:

روغنی از این برگهای سبز و شفابخش تهیه می شود به نام روغن مورد که دارای ترکیبات متعددی است و مجموعا دارای خواص ضد قارچ (اعم از قارچ های بیماری زا و فرصت طلب) و همه باکتری های فرصت طلب و اغلب باکتری های بیماریزا بوده و با مهار رشد و نمو این میکروارگانیسم ها از اثرات تخریبی آنها بر سطح پوست و پیاز مو جلوگیری می نماید. همچین عناصر موجود در این گیاه باعث افزایش جریان خون در سطح پوست شده و علاوه براینکه مواد مغذی را به ریشه مو ها میرساند باعث تقویت و افزایش رشد آن میگردد و منجر به تبديل موهاي كركي به موهاي ضخيم مي‌گردد.

برگهای مورد حاوی ماده مؤثره ۱ و ۸- سینئول بوده که به نحو چشمگیری به رشد مجدد موها کمک و از ریزش آن جلوگیری می کند. از خواص دیگر این روغن علاوه بر اثرات ضد باکتریایی، ضد التهابی و ترمیم کنندگی می توان به افزایش طول عمر سلولی، حفاظت مواد بین سلولی و جلوگیری از تخریب بافت ها اشاره نمود.

روغن کندش :

روغن گیاه کندش یکی از بهترین موارد برای تقویت مو و ابرو بوده که علاوه بر تغذیه پوست می تواند کمکی برای رشد مجدد مو باشد که این مورد بستگی به سازگاری با پوست و موی سر دارد. ساپونین موجود در کندوش باعث تقویت مو می شود. ساپونين ، سبب استحکام و تقويت فوليکولها و ريشه مو می شود .

سیاه دانه :

  1. روغنی از این دانه ها تهیه می شود که شاید به جرات بتوان گفت یکی از بهترین روغن ها در زمینه پوست و مو است

بررسی ها نشان می دهند که اسیدهای چرب اُمگا- ۳  و اُمگا-۶ با سلامت مو در ارتباط هستند؛ اسیدهای چرب اُمگا-۳  شامل آلفا- لینولنیک اسید و پنتانوئیک اسید  است.

اسیدهای چرب اُمگا-۶ شامل اسید لینولئیک و اُمگا- لینولئیک اسید می باشد و در روغن های غیر اشباع گیاهی مانند روغن سیاهدانه یافت می شوند.

سداب:

ترکیبات مهم سداب شامل کومارین‌ها، فورانوکومارین‌ها، آلکالوئیدهای فورانوکینولین، فلاونوئیدها و به خصوص روتین، اسیدهای کاپرینیک، کاپریلیک و پلارگونیک، ویتامین K، اسانس می‌باشد. کومارین موجود در روغن سداب از طریق پوست جذب شده وباعث گشاد شدن عروق و افزایش خونرسانی به ریشه مو و تقویت مو می شود. سداب خاصیت ضد التهابی دارد.

روغن پسته :.

پسته وحشی (بنه) یکی از منابع غنی ازویتامینE می باشد. ويتامين E پسته وحشی سبب حفظ سلامت و ترميم سلولها شده و به عنوان يك ماده آنتي‌اكسيدان عمل می کند.

این ترکیب به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی شناخته شده است. این ویتامین به راحتی به داخل پوست نفوذ کرده و توسط پوست جذب می شود . این ویتامین به داخل فولیکول مو نفوذ کرده و باعث تقویت مو میشود. همچنین وجود آن بر روی مو باعث کاهش تخریب ناشی از اشعه    UVمی شود. همچنین خصوصیات تشکیل لایه محافظ بر روی مو را داشته و باعث رطوبت رسانی به مو نیز می شود. .

تحقیقات نشان می دهد که قسمت اعظم اسید های چرب اشباع نشده روغن پسته وحشی را اسید اولئیک تشکیل می دهد و مسئول بیشتر خواص معجزه آسای آن در نفوذ سریع و آسان به لایه های عمیق پوست و نیز تحریک رشد مو مربوط به اسید اولئیک می باشد.

نحوه مصرف:

نیم ساعت قبل از شستشوی سر به آرامی به کف سر ماساژ داده شود.(به مدت چند دقیقه)

 موارد منع مصرف:

با وجود عدم مشاهده عوارض جانبی در بررسی های بالینی، مصرف در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.

نکته ها

اگر دچار ریزش مو هستید و موهای بسیار چربی دارید که گاهی دلیل این مشکل همان چربی بیش از حد موهاست ، توصیه می شود که از روشهای دیگری به جز استفاده از روغن در صدد درمان ریزش و تقویت موی خود باشید و پس از آن طی مدت درمان ، مجاز به استفاده از روغن جهت تقویت و پرپشت شدن مو خواهید بود.

 

 

Refrence :

Al-Khalil S. A survey of plants used in Jordanian traditional medicine. International Journal of

Pharmacognosy. 1995 Jan 1;33(4):317-23.

Shehadeh MB, Afifi FU, Abu-Hamdah SM. Platelet aggregation inhibitors from aerial parts of Ruta chalepensis grown in Jordan. Integrative Medicine Insights. 2007 Jan 1;2:35.

Fogg W. The wares of a Moroccan folk-doctor. Folklore. 1941 Dec 1;52(4):273-303.

Simmonds PL, WATT J, SOUTHERN J. Journal of the Society of Arts, Vol. 6, no. 306. The Journal of the Society of Arts. 1858 Oct 1;6(306):655-64.

Yoshizumi H, Amachi T, Kusumi T, Tanaka T, Ishigooka H, inventors; Suntory Limited, assignee. Hair tonic composition. United States patent US 4,670,255. 1987 Jun 2.

Wajs A, Bonikowski R, Kalemba D. Composition of essential oil from seeds of Nigella sativa L. cultivated in Poland. Flavour and fragrance journal. 2008 Mar 1;23(2):126-32.

Aburjai T, Natsheh FM. Plants used in cosmetics. Phytotherapy research. 2003 Nov 1;17(9):987-1000.

Hamedi A, Zarshenas MM, Sohrabpour M, Zargaran A. Herbal medicinal oils in traditional Persian medicine. Pharmaceutical biology. 2013 Sep 1;51(9):1208-18.

 

 

 

 

دیدگاه مشتریان
0
0 امتیاز
1 ستاره
0%
2 ستاره
0%
3 ستاره
0%
4 ستاره
0%
5 ستاره
0%
دیدگاه ها

دیدگاهی ثبت نشده است.

یک دیدگاه ارسال کنید

اولین نفری باشید که دیدگاه ارسال می کنید “تونیک مورویان ۳۰cc-شماره پروانه بهداشتی ۱۵۵۸۶/۱۵”

0

بالا

error:
X