روغن ترکیبی رازیانه ۳۰cc-شماره پروانه بهداشتی ۱۳۹۵۸/۱۵
- 20%

روغن ترکیبی رازیانه ۳۰cc-شماره پروانه بهداشتی ۱۳۹۵۸/۱۵

23,000 تومان 18,400 تومان

تعداد
مقایسه

شماره پروانه بهره برداری : ۱۴۸۵

روغن ترکیبی ماساژ رازیانه

(Massage oil Fennel)

ترکیبات: روغن های رازیانه – سیاهدانه – کدو – هسته آلبالو و پارافین خوراکی

عملکرد :

آرامش بخش

  • یکی از بهترین روغن ها برای از بین بردن موهای زائد بدن
  • ضد چین و چروک و جوان سازی پوست
  • شاداب کننده و درمان پوست های خسته و گرفته
  • مناسب برای ماساژ درمانی

 

دستور مصرف :

روزی دو مرتبه صبح و شب پوست صورت و یا بدن با روغن ترکیبی ماساژرازیانه ،ماساژ داده شود.

برای از بین رفتن موهای زائد پس از هر بار اپیلاسیون روزی ۴ مرتبه  از این روغن  استفاده شود.

جنس مصرف کننده : زن

مواردعدم مصرف : زنان باردار

طبع روغن رازیانه : گرم و خشک (شدید)

ماده موثره روغن رازیانه : آنتول (قسمت موثر اصلی) _فنچون )فنشون) _  کامفن _   لیمونن _ استراگول _ فلاندرن _ اسيد پالميتيك _ اسيد اولئیك _ اسيد لينوئيك _ اسيد پتروسلينيك  _ ویتامین A و C و B

 

اثرات فارماکولوژیکی و مکانیسم اثر :

رازیانه به عنوان گیاهی مملو از هورمونهای زنانه یا همان استروژن شناخته شده است. استروژن ها در هر دو جنس زن و مرد یافت می شوند ولی میزان آنها در جنس زن بسیار بیشتر است .
گیاه رازیانه از جمله گیاهان حاوی استروژن های گیاهی (یا فیتواستروژن) به شمار می رود. استروژن های گیاهی گروهی از ترکیبات استروئیدی هستند که بصورت کاملاً طبیعی توسط برخی گیاهان تولید می شوند. این ترکیبات به دلیل شباهت مولکولی خود با “استرادیول” قادر هستند آثار استروژنی و یا بعضاً ضد استروژنی از خود بجای بگذارند. همچنین رازیانه به علت داشتنن استروژن و داشتن طبع گرم اثرات خوبی روی شادابی، شفافیت و از بین بردن لکه های پوستی دارد .مقداری هورمون مردانه

تستوسترون در بدن زنان وجود دارد. در سلولهای خاصی از بدن ،هورمون تستوسترون به هورمون قویتر دی هیدرو تستسترون(DHT) تبدیل میشود. البته این کار توسط آنزیم ۵- آلفا ردوکتاز انجام می شود .در درمال پاپیلای(dermal papilla )فولیکول مو ،گیرنده های زیادی برای هورمون DHT وجود دارد . این هورمون از طریق کوتاه کردن سیکل رشد مو ،باعث میشود موی ضخیم در فولیکولهای حساس مو به موی کرکی و نازک تبدیل شود. در واقع یک فولیکول قبل از رسیدن به مرحله آخر رشد به طور زودرس وارد فاز استرحت شده و رشد بیشتر آن متوقف میشود . بنابراین موهای درآمده نازک تر به نظر میرسند تا اینکه دیگر مویی از آن فولیکول رشد نمی کند.

DHT  با کاهش طول فاز رشد چرخه مو) آناژن) و افزایش طول فاز استراحت(تلوژن) باعث کوچک سازی فولیکول ها و تدریجا ساخت موهای نازکتر وکوتاهتر می شود. نهایتا این موها به طور کامل محو می شوند.

یکی از دشمنان همیشگی سلامت پوست، اشعه فرابنفش نورخورشید است که با ایجاد و تولید رادیکال‌های آزاد و گزینه‌های واکنش‌گر اکسیژن باعث تخریب پوست و آسیب به آن می‌شوند. امروزه عامل اصلی پیری سلول‌ها و در نتیجه پیری پوست را نیز ،تولید همین رادیکال‌های آزاد می‌دانند. ویتامین c (ال-آسکوربیک اسید) به عنوان یک کوفاکتور و آنتی‌اکسیدان بیولوژیک به دلیل خواص احیاکنندگی‌اش شناخته می‌شود.

ویتامین C موجود در رازیانه به دلیل نقش آن در سنتز کلاژن برای سلامت پوست ضروری است. این به عنوان یک آنتی اکسیدان ،  اثرات آسیب پوست ناشی از نور خورشید و آلاینده های محیطی را کاهش میدهد. ویتامین C  موجود در رازیانه همچنین توانایی  تولید کلاژن برای کاهش  خطوط ریز و چین و چروک  را دارد.

 

توضیحات :

برای فهم بهتر علت ریزش مو بایستی اطلاعات دقیقی از مراحل سیکل طبیعی رشد مو داشته باشیم.موهای انسان به طور طبیعی با یک روش دوره ای رشد میکنند که سیکل رشد مو نامیده می شود (یک مرحله رشد و یک مرحله استراحت ) . مرحله رشد یک فولیکول با فولیکول همسایه متفاوت میباشدو به این حالت رشد موزائیکی گفته میشود.
مراحل مختلف سیکل مو شامل:

(۱) آناژن یا فاز فعال یا فاز رشد ۲-۸ سال
(۲) کاتاژن یا فاز تحلیل رونده ۲-۴ هفته
(۳) تلوژن یا فاز استراحت ۲-۴ ماه

طول مدت هر کدام از این فازها با توجه به سن ،شرایط تغذیه، فاکتورهای هورمونی وعوامل فیزیولوژیک و پاتولوژیک بدن می تواند تغییر کند .

یک فولیکول مو در مرحله آناژن به بلند ترین طول خود رسیده و تا عمقی ترین ناحیه درم پایین میرود .در محکم ترین حالت ممکن قرار دارد .بعد از مدتی فولیکول وارد مرحله کاتاژن شده در این مرحله تغییرات تحلیل برنده ، کوچک شدن و کوتاه شدن فولیکول شروع میشود و طول آن کوتاه میشود .قسمت انتهایی آن کامل از بین میرود و درمال پاپیلا جدا میشود .در این زمان مو وارد فاز استراحت یا تلوژن شده و ۲ تا ۴ ماه در این حالت رکود به سر میبرد. وقتی یک فولیکول جدید از درمال پاپیلای باقی مانده شروع به رشد کرد ،موی در حالت استراحت ریزش پیدا میکند و یک شفت جدید از جای خالی آن  خارج میشود. در حالت طبیعی ۹۰% موها در فاز رشد میباشند و ۱۰% در فاز استراحت و به طور متوسط روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ تار موی تلوژن به هنگام شستن مو و شانه کردن ریزش پیدا میکنند .

نکات قابل توصیه  :طبیعت این روغن شدیدا گرم و خشک است .برای افراد گرم مزاج در صورت ایجاد التهاب در فرد مصرف کننده بهتر است همراه با روغن کدوی اسپیان مصرف شود .

 

Refrence:

تمFarzana A, Umraz M, Humyra T, Hina R. Physiological perspective of Hirsutism in Unani Medicine: an overview and update. International Journal of Herbal Medicine. 2013;1(3):79-85.

اAkha O, Rabiei K, Kashi Z, Bahar A, Zaeif-Khorasani E, Kosaryan M, Saeedi M, Ebrahimzadeh MA, Emadian O. The effect of fennel (Foeniculum vulgare) gel 3% in decreasing hair thickness in idiopathic mild to moderate hirsutism, A randomized placebo controlled clinical trial. Caspian journal of internal medicine. 2014;5(1):26.

م پGreff D, Petit-Martenon F, Toan T, inventors; Sederma, assignee. Post-depilatory composition reducing progressively the growth of body hair. United States patent US 4,370,315. 1983 Jan 25.

ییکSalama ZA, El Baz FK, Gaafar AA, Zaki MF. Antioxidant activities of phenolics, flavonoids and vitamin C in two cultivars of fennel (Foeniculum vulgare Mill.) in responses to organic and bio-organic fertilizers. Journal of the Saudi Society of Agricultural Sciences. 2015 Jan 31;14(1):91-9.

 

دیدگاه مشتریان
0
0 امتیاز
1 ستاره
0%
2 ستاره
0%
3 ستاره
0%
4 ستاره
0%
5 ستاره
0%
دیدگاه ها

دیدگاهی ثبت نشده است.

یک دیدگاه ارسال کنید

اولین نفری باشید که دیدگاه ارسال می کنید “روغن ترکیبی رازیانه ۳۰cc-شماره پروانه بهداشتی ۱۳۹۵۸/۱۵”

0

بالا

error:
X